O firmie

Założona w 2005 roku firma SLJ Budowa Organów buduje, restauruje i serwisuje organy piszczałkowe. Firma będąca od 2008 roku członkiem stowarzyszenia International Society of Organbuilders, działa w oparciu o doświadczenia zdobyte przez lata współpracy z partnerami europejskimi i amerykańskimi, a także konsultuje się z czołowymi autorytetami z branży.  Jako jedna z nielicznych posiada doświadczenie w restaurowaniu katarynek i fisharmonii. SLJ Budowa Organów jest też jedyną polską firmą mogącą pochwalić licznymi zagranicznymi realizacjami: między innymi budową nowych organów do franciszkańskiego kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Wilnie, Litwa, a także udziałem w odrestaurowaniu najsłynniejszych organów Gottfrieda Silbermanna – w katedrze we Freibergu, oraz współpracą przy budowie nowych organów chórowych w katedrze Nidaros.

W latach 2017-2019 SLJ Budowa Organów wybudowała 30-głosowe organy w kościele św. Jana w Gdańsku będące rekonstrukcją XVIII-wiecznych organów J. Rhodego.

W latach 2019-2020 SLJ Budowa Organów odrestaurowała 30-głosowe zabytkowe organy w Bazylice Dominikanów pw. Św. Trójcy w Krakowie. 

SLJ Budowa Organów okazjonalnie zajmuje się również przenosinami organów. Z translokowanych instrumentów należy wyróżnić organy D.A. Flentrop zainstalowane przez SLJ w kościele pw. Karola Boromeusza w Lubaczowie, organy Van Vulpen zainstalowane przez SLJ w Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a także zabytkowe organy Schlag u. Söhne w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Słupsku. 

Serwisujemy regularnie organy w Polsce i zagranicą. W szczególności liczne instrumenty kościołów w Stavanger w Norwegii, Gdańsku, Pasłęku i Krakowie.