O firmie

Założona w 2005 roku firma SLJ Budowa Organów restauruje i rekonstruuje zabytkowe organy, oraz buduje nowe, stylowe instrumenty i podzespoły. Będąca członkiem stowarzyszenia International Society of Organbuilders, firma opiera się o doświadczenia zdobyte przez lata współpracy z partnerami europejskimi i amerykańskimi, a także konsultuje się z czołowymi autorytetami w branży.  Jako jedna z nielicznych posiada doświadczenie w restaurowaniu katarynek i fisharmonii. SLJ Budowa Organów jest też jedyną polską firmą mogącą pochwalić wieloma zagranicznymi realizacjami: między innymi udziałem w restaurowaniu najsłynniejszych organów Gottfrieda Silbermanna – w katedrze we Freibergu. Regularnie serwisujemy liczne instrumenty w Skandynawii oraz na terenie całego kraju. Świadectwem solidnej jakości wykonań „SLJotów”  są – na północy – odrestaurowane organy w kościele św. Jana Bosko w Gdańsku, a na południu – przeniesione, odrestaurowane i zaadaptowane do nowego wnętrza organy u św. Karola Boromeusza w Lubaczowie.

Szymon Lech Januszkiewicz
organmistrz dyplomowany

Szymon Lech Januszkiewicz – organmistrz, założyciel firmy, członek zarządu stowarzyszenia International Society of Organbuilders, stypendysta i wyróżniony absolwent klasy organów profesora dr. Jesse E. Eschbacha na University of North Texas (USA), pracuje w swoim zawodzie od 1998 roku. Januszkiewicz legitymuje się dyplomem mistrzowskim nadanym przez Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą we Wrocławiu. W latach 1998-2004 doświadczenie w zawodzie zdobywał w firmie C. B. Fisk (USA) oraz w firmie Schudi Organ Company (USA) a także u organmistrza J. Loudera (Canada), G. Bedienta (USA) i J. Schreinera (USA). Ważniejsze projekty w których brał udział w tamtym okresie to budowa nowych wielkich organów dla La Cathédrale de Lausanne (Lozanna, Szwajcaria) oraz budowa nowych organów dla kaplicy St. Paul’s Episcopal Church (Winston-Salem, USA).
Szymon Lech Januszkiewicz – założyciel firmy, w latach 2010-2014 członek zarządu stowarzyszenia International Society of Organbuilders, stypendysta i wyróżniony absolwent klasy organów profesora dr. Jesse E. Eschbacha na University of North Texas (USA), pracuje w swoim zawodzie od 1998 roku. Januszkiewicz legitymuje się dyplomem mistrzowskim nadanym przez Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą we Wrocławiu. W latach 1998-2004 doświadczenie w zawodzie zdobywał w USA w firmie C. B. Fisk, Schudi Organ Company, a także u organmistrza J. Loudera, G. Bedienta, i J. Schreinera. Ważniejsze projekty w których brał udział w tamtym okresie to budowa nowych wielkich organów dla La Cathédrale de Lausanne (Lozanna, Szwajcaria) oraz budowa nowych organów dla kaplicy St. Paul’s Episcopal Church (Winston-Salem, USA).